آشنایی با برنامه‌نویسی Front END

خب بعد از اینکه با کلیت زبان‌های برنامه نویسی و کارکردشون آشنا شدیم میریم سراغ اینکه یکم از نزدیک با شکل و شمایلشون آشنا بشیم. اصولا زبان‌های برنامه نویسی از یک سری کلمات مخفف برای نشانه‌گذاری اجزا مختلف ساختار خودشون استفاده می‌کنن. مثلا برای نوشتن یک دستور که برای ما کاری انجام بده از کلمه function استفاده می کنیم که به همین معنی هست. وقتی ما از این کلمات در شکل و شمایلی که در اون زبان از ما خواسته شده استفاده می‌کنیم، ماشین اجرا کننده اون دستور که میتونه کامپیوتر ما یا هر وسیله الکتریکی دیگه‌ای باشه اون کلمات را پردازش کرده و دستورات ما را اجرا می کنه.

بهترین مسیر برای شروع یادگیری برنامه نویسی رفتن سراغ بخش فرانت اند هست. چون بصورت بصری به شما کمک میکنه که نتیجه دستورات خودتون را ببینین.

بیشتر بخوانید:

درسته اول فضای ترسناک و پیچیده‌ای را میبینین ولی بعد از چند وقت کاملا براتون آشنا میشن و مثل یک زبان گفتاری باهاش ارتباط برقرار می‌کنین. ما توی بخش برنامه‌نویسی فرانت اند دو بخش اصلی داریم. یکی HTML که محتوا صفحه را در خودش داره و اونیکی CSS که با کمکش اون محتوا را زیبا می‌کنه. پس با CSS ما رنگ و فونت و سایز و... را برای اجزای مختلف HTML مثل پاراگراف و عنوان و عکس تغییر میدیم.

هنوز وب‌سایتی برای خودتون ندارید؟

روی دکمه سفارش وب‌سایت بزنید تا برای یک ماه بصورت رایگان از ما وب‌سایت داشته باشید و لذتش را ببرید! خیلیا منتظر وب‌سایت شما هستن ولی حواستون نیست!

از این آموزش چقدر راضی بودید؟ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
در حال بارگزاری...

دانیال رحیمی

مدرس دوره: دانیال رحیمی

بیش از ۷ سال سابقه در زمینه طراحی و برنامه‌نویسی وب‌سایت

عضو تیم توسعه و صاحب امتیاز نمایندگی برنامه سایت‌ساز Beaver Builder در ایران

عضو تیم توسعه و صاحب امتیاز نمایندگی شرکت Brain Storm Force در ایران

عضو تیم توسعه افزونه Rank Math

عضو تیم توسعه و مسئول بومی‌سازی قالب ASTRA

دیدگاه‌ خود را بنویسید

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  ٪۲۰ تخفیف ویژه بمناسبت فرا رسیدن جشن فروردینگان

  00
  Months
  00
  Days
  00
  Hours
  00
  Minutes
  00
  Seconds
  x