قسمت ششم: تغییر محتوای داخلی صفحات (بخش دوم)

طراحی صفحات سایت با کمک برنامه ODIN CODES نیاز به درک اصولی داره که بعد از کسب مهارت کامل توی اونها هر طراحی که هر جا ببینین را میتونین در سایت خودتون اجرا کنید. طراحی راحت سایت در کمترین زمان با فهمیدن وجود تار و پود در صفحه شما تکمیل میشه. اینجا ما ردیف و ستون داریم که بصورت عمودی و افقی صفحه شما را درست می کنن.

نحوه کار به این شکل هستش که شما ردیف خود را وارد می کنید و حالا ردیف را به تعداد دلخواهی از ستون تقسیم می کنید. این ستون‌ها از یک عدد شروع میشه تا ۶ عدد که کل فضای ردیف را پر می کنن. حالا هر ماژولی که می خوایم را میتونیم داخل هر یک از اون ستون ها قرار بدیم.

برای ساخت هر صفحه باید از تعدادی ردیف که ستون‌هایی را در خودشون دارن استفاده کنیم. دقیقا مثل تار و پود یک فرش...

مثلا من یک عکس کامل می خوام که همه فضا را بگیره، پس یک ردیف یک ستونه اضافه می کنم هر جا که می خوام و ماژول عکس خودم را داخلش قرار میدم. یا مثلا ۵ تا محصول می خوام کنار هم توی یک ردیف قرار بگیرن، یک ردیف ۵ ستونه به صفحه اضافه می کنم و ماژول محصول خودم را توی هر کدوم از اون ستون ها قرار میدم و محتوا را تنظیم می کنم.

یک موقعی میشه که من می خوام دو تو ستون داشته باشم توی ردیف ولی یک ستون عرضش بیشتر از اون یکی باشه، خیلی راحت میتونم از کناره یکی از اون دو ستون با موس بگیرم و ستون را بزرگ و یا کوچک کنم.

سعی کنین تا میتونین اول ردیف ها با ستون های مختلف در یک صفحه آزمایشی وارد کنید و باهاشون تمرین کنین و ماژول‌ها را بین ستون هاشون جا به جا کنین.

نگران نباشید اگر اول خیلی اون چیزی که تو ذهنتون هست عملی نشد، فقط دونستن اینکه طرح توی ذهنتون با برنامه ODIN CODES قابل اجرا است میتونه به شما این امید رو بده که بعد از مدتی قادر خواهید بود سایت مورد نظر خودتون رو همونطور که دوست دارید بسازید.

Daniel-odincodes-CEO

مدرس دوره: دانیال رحیمی

◉ بیش از ۷ سال سابقه در زمینه طراحی و برنامه‌نویسی وب‌سایت

◉ عضو رسمی تیم توسعه و ترجمه برنامه سایت‌ساز Beaver Builder در ایران

◉ عضو رسمی تیم توسعه و ترجمه شرکت Brain Storm Force در ایران

◉ عضو رسمی تیم توسعه و ترجمه افزونه Rank Math

◉ عضو تیم توسعه و مسئول بومی‌سازی قالب ASTRA

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *